Kurban Pazarı Kimdir Kurban AraHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Kurbanım Nerede? Bize Ulaşın Hesap Numaralarımız Hakkımızda S.S.S Basında Biz

Blog Son Yazılar

19-06-2022 tarihinde eklendi.
Vacip kurbanınızı helal kesim, islami usullere uygun ve veteriner kontrolünden geçirerek birçok insana ulaştırırken sizlerin de niyetlerinizi gerçekleştiriyoruz.
01-06-2022 tarihinde eklendi.
Sözlükte yaklaşmak, Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamlarına gelen kurban dinî bir terim olarak, Allah’a yaklaşmak ve O’nun rızasına ermek için ibadet maksadıyla, belirli şartları taşıyan hayvanı usûlüne uygun olarak kesmeyi ve bu amaçla kesilen hayvanı ifade eder.
31-05-2022 tarihinde eklendi.
Şifa kurbanı Allah’a tevekkül etmek ve ümidini kesmemektir. Hastanede maddi olarak bütün tedbirler alındığına göre bir de manevi tedbir almak lazım ki; hasta adına kurban kesmekte en güzel tedbirdir.
31-05-2022 tarihinde eklendi.
Ruhuna kurbanı olarak isimlendirilen kurban türü,kişinin kestirdiği kurbanın sevabını,vefat eden herhangi birine hediye etmesine denir.Sevabı ölüye bağışlanmak üzere kurban kesilebilir.
31-05-2022 tarihinde eklendi.
Dinimizde;Allah rızası gözetilerek muhtaça yapılan her iyilik sadakadır. Kurban türleri arasında da sadaka kurbanı özel olarak yer almasa da, etlerinin yoksullara dağıtılması için kesilen kurbanlara verilen genel isimdir.
31-05-2022 tarihinde eklendi.
Verilen herhangi bir nimetten dolayı, bu nimeti verene karşı söz, fiil veya kalb ile gösterilen saygı ve karşılık, iyiliğin kıymetini bilme ve iyilik yapana bu hissi gösterme, nimet ve iyiliği anıp sahibini övmeye ''şükür'' denir.
31-05-2022 tarihinde eklendi.
Yeni doğan çocuk için şükür amacıyla kesilen kurbana “akika” adı verilir.
25-05-2022 tarihinde eklendi.
Türkçemizde adak olarak ifade edilen nezir, bir çeşit ibadettir. Zaten nezirin asıl mânâsı da kişinin Allah rızası için yapması mübah olan bir şeyi yerine getirmeye söz vermesi, adadığı şeyi yapmayı kendi üzerine vacip kılmasıdır.

%100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

HELAL KESİM

Kurbanlarınız islami usullere göre kesilmektedir.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman ekibimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?